Porządny bohater fantastyczny potrafi uratować życie zarówno swoje jak i swoich kompanów. Dlatego też nie mogło zabraknąć pierwszej pomocy na Pyrkonowym Targu Zimowym 4 grudnia 2021 roku

W sobotni mroźny poranek zameldowaliśmy się na międzynarodowych targach poznańskich, by uczyć bohaterów z fantastycznych światów pierwszej pomocy. Razem z nami cisnęli klatę rycerze Jedi, Wiedźmin Geralt i Ciri, Spiderman, Batman i Ironman, Thanos, Thor, jednorożce, krasnoludy, trolle i elfy i wielu, wielu innych. 

Każdy, niezależnie od tego z jakiego świata do nas przychodził, mógł spróbować swoich sił w ratowaniu życia: resuscytacji krążeniowo – oddechowej, defibrylacji AED, zadławieniach. A to wszystko działo się również w wirtualnej rzeczywistości VR, dzięki 4helpVR. 

Mamy nadzieję, że – dzięki naszym pokazom – więcej będzie na świecie żywych jednorożców, elfów, ludzi i innych fantastycznych stworzeń. Byliście fantastycznie, dziękujemy i do zobaczenia! 


Sfinansowano ze środków Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Rządowego ProgramuFundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021–2030