#cisneklate - ratuję życie!​

„4 złote minuty – to czas w którym podjęta akcja ratunkowa ma największe szanse przynieść pozytywne efekty, a w konsekwencji uratować życie.” 

Życie poszkodowanego lub ofiary wypadku często zależy od świadków i ich umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Wielu poszkodowanych z Nagłym Zatrzymaniem Krążenia umiera tylko dlatego, że ktoś nie zaczął uciskać ich klatki piersiowej odpowiednio wcześnie.

Każdy z Nas może znaleźć się w takiej sytuacji.

Warto umieć ratować życie!

#cisneklate - bo ufam, że Ty pociśniesz moją!

#cisneklate to program Fundacji Rysy w ramach którego przeszkoliliśmy już ponad 14 500 osób.

W trakcie naszych szkoleń korzystamy z najnowocześniejszego sprzętu – fantomów z czujnikami do pomiaru parametrów podczas prowadzenia resuscytacji krążeniowo – oddechowej – głębokości ucisków klatki piersiowej, ułożenia rąk, prędkości ucisków oraz AED – defibrylatorów szkoleniowych.

Przeprowadziliśmy ponad 300 szkoleń i zajęć informacyjnych o udzielaniu pierwszej pomocy, współpracowaliśmy z ponad 60 firmami i szkołami,  zorganizowaliśmy również ponad 45 lokalnych imprez połączonych ze szkoleniami i pokazami z pierwszej pomocy, a nasza kampania informacyjno – edukacyjna w mediach społecznościowych osiągnęła zasięgi organiczne ponad 900 000 odbiorców

Co jest dla naszego zespołu ważne i co połączyło ludzi o różnym wykształceniu, zainteresowaniach, pasjach, wykonujących różne zawody, to chęć nauki i zdobywania umiejętności, aby być w stanie uratować drugiemu człowiekowi życie.

Każdy z nas ciśnie klate.

A Ty?

Ciśnie klate jako instruktor i ratownik medyczny.
Na codzień pracuje w Poznaniu w karetce i na SOR oraz prowadzi szkolenia, studiuje kolejny kierunek studiów, poszerzając swoje kompetencje - tym razem w obszarze pielęgniarstwa.
MATEUSZ
INSTRUKTOR | RATOWNIK MEDYCZNY
Ciśnie klate jako instruktor, ratownik medyczny i strażak.
Strażak z wieloletnim doświadczeniem, ratownik medyczny, trener, były komendant HOPR ZHR. Współprowadził m.in. 4-letni program utworzenia struktur funkcjonowania straży pożarnej w południowej Afryce.
KONRAD
INSTRUKTOR | RATOWNIK MEDYCZNy | Strażak
Ciśnie klate jako ratownik medyczny i instruktor harcerski.
Ratownik medyczny, trener, właściciel firmy szkoleniowej FirstMed Poland, wieloletni koordynator krajowych i międzynarodowych projektów ochotniczych organizacji ratowniczych HOPR ZHR, na codzień pracuje w Bydgoszczy w karetce i na SOR oraz prowadzi szkolenia, rozwija się w kierunku zarządzania kryzysowego w służbie zdrowia.
Dawid
Ratownik Medyczny
Ciśnie klate jako project manager, fundraiser i instruktor kajakarstwa
Absolwent zarządzania na Thomas More University w Belgii (Erasmus+) i studiów podyplomowych z marketingu internetowego, prezes zarządu Fundacji Rysy. Z doświadczeniem jako ratownik wodny i KPP oraz instruktor kajakarstwa. W wolnym czasie można spotkać go w Polsce pływającego wpław lub w kajaku oraz biegającego po górach.
Maciej
project manager | fundraiser
Ciśnie klate jako projektantka i ilustratorka.
Projektantka graficzna, absolwentka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu kierunku “Projektowanie graficzne” i Aalto University w Helsinkach (Erasmus+) oraz studiów podyplomowych “User Experience Design – doświadczenie użytkownika usług cyfrowych” Uniwersytetu SWPS w Poznaniu. Przekłada ważne treści na język wizualny. Lubi poznawać świat i ludzi.
Magda
Projektantka graficzna

Ciśnie klate jako ratownik KPP, absolwent zarządzania i prawa.
Absolwent studiów Erasmus + na Universidade Portucalense Infante D. Henrique, konsultant Punktu Eurodesk Polska, Certyfikowany AgilePM i Professional Scrum Master.
MARCIN
EVENT&PARTNERSHIP
MANAGER

Ciśnie klate jako instruktorka pierwszej pmocy dla zwierząt
Ratowniczka KPP, laureatka ogólnopolskich zawodów z medycyny ratunkowej psów i kotów, studentka ostatniego roku weterynarii i pomysłodawczyni oraz kierowniczka programu o pierwszej pomocy przedweterynaryjnej psów i kotów #cisneklate - podaj łapę!
ZUZANNA
#cisneklate - podaj łapę!

Zapoznaj się z ofertą #ciśnij_z_nami!

SZKOLIMY NA SPRZĘCIE

Nasz nowoczesny sprzęt i dedykowana aplikacja pozwalają na:

Automatyczne wyświetlanie informacji zwrotnych – feedback:
W aplikacji wyświetlają się informacje zwrotne dotyczące jakości, głębokości, prędkości i częstotliwości uciśnięć oraz wentylacji.
Grywalizację zajęć! – inteligentna punktacja i wytyczne
motywujące uczestników zajęć do poprawy swoich wyników.
Zawody w trybie konkursowym – radzenie sobie ze stresem!
Każdą sesję treningową możemy zakończyć konkursem lub wyścigiem z nagrodami. Uczestnicy szkolenia mogą doświadczyć sytuacji udzielania pierwszej pomocy w warunkach stresu, gdy adrenalina buzuje im w żyłach.

Referencje

ORGANIZATOR

ZAUFALI NAM

Wspieraj nas!

Dane do przelewu:

Fundacja Rysy 
Kwiatowa 56, 
62-005 Potasze
BNP Paribas
27160014621882401810000001 

tytułem: darowizna na cele statutowe

Transparentność

Etyka

Profesjonalizm

Transparentność

W zakładce „O nas” można zapoznać się z dokumentacją fundacji, sprawozdaniami i raportami merytorycznymi oraz finansowymi:

Sprawozdanie finansowe i merytoryczne 2020

Jak wykorzystujemy Darowizny i wsparcie Sponsorów:

Szkolenia dla Osób z Niepełnosprawnościami

Szkolenia w domach dziecka

Zakup sprzętu szkoleniowego dla szkół

Jak wykorzystywaliśmy nasze fundusze w latach 2020-2023?

0
przeszkolone osoby​
0
przeprowadzonych szkoleń
0
współpracujące szkoły